Anasayfa / İNSAN / ATAŞEHİR BELEDİYESİNİN UTANCI

ATAŞEHİR BELEDİYESİNİN UTANCI

ATAŞEHİR BELEDİYESİNİN AMBULANS HİZMETLERİNDE SKANDAL

Ataşehir’de oturan bir vatandaş Geçirdiği ağır ameliyatın sonunda bugün dikişleri alınması gerekiyormuş. Ataşehir Belediyesi Sağlık hizmetlerini arayarak bir ambulans talebinde bulunmuştur. Gecikmelide olsa bir ambulans gönderilmiştir.Sabah Saat 6:00 da evinden alınıp Vakıf Guraba hastanesine bırakmıştır. Dikişler alındıktan sonra sedye ile saat 9:00 da hastane önüne çıkarılmış. Ambulans aranmış ortalıklarda yokmuş. “Bekleyin Geleceğiz edeceğiz hikayeleriyle akşam saat 16:00 kadar hastane önünde ameliyatlı sakat vatandaşı bekleterek bir skandal yaşanmış Yaşatılmıştır.

MK isimli vatandaş 12 Eylül koşullarında işçi sınıfının ve emekçilerinin yanında saf tutmuş ve ağır bedeller ödemiştir. Bir ayağını kaybetmesine rağmen Tüm Haber Sen’in tüm haklı direnişlerinde koltuk değnekleriyle mücadele etmiş, dayak yemiş,ezilmiş,coplanmış,yerlerde sürüklenmiş ama vaz geçmemiş biridir.

Mücadelenin ağır yükünü sırtlamış ama bedeni buna isyan ederek onu yatağa mahkum etmiştir.Artık yatağa bağımlı olarak yaşamaktadır. Tekerlekli sandalye ile bile zor hareket etmektedir.

Sosyal belediyeciliğe inandığı için Yaşadığı Ataşehir’de Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı Battal İlgezdi için,” Herşey çok Güzel Olacak” diye Yola çıkan Ekrem İmamoğlu için çalışmıştır MK .  Tekerlekli sandalyesiyle sandık başına gidip oyunu kullanmıştır.

“Bir oy bir oydur bu vatandaşlık görevidir.” Diyerek inandığı değerler için oy kullanmış. Peki Ataşehir Belediye yetkilileri bu vefa borcunu nasıl ödediler. HASTA NAKİL ARACIYLA ALIP HASTANE KAPISINDA BIRAKARAK yapacağını yaptı. 6 saat süreyle Vakıf Guraba hastanesi  önünde sedyede kaderiyle baş başa bırakan bu görevliler hiçbir özür bile dileme zahmetinde bulunmamışlardır.

Ataşehir Belediye Başkanı sayın Battal İlgezdi’nin bu sorumsuz birim hakkında gerekli işlemlerin yapacağına inanıyoruz.

Sosyal adaletten ,hizmet aşkından bahseden bir belediyeye bu davranış yakışmamıştır.

AŞAĞIDA YAPILAN AÇIKLAMA PROTESTO MESAJINA SAYIN YETKİLİLER NASIL BİR AÇIKLAMA YAPACAKTIR.

ATAŞEHİR BELEDİYESİ BU MU SİZİN HİZMET ANLAYIŞINIZ?

Hasta Nakil Ambülansıyla evinden alıp Vakıf Guraba’ya götürdüğünüz bir arkadaşımızı (üstelik ameliyatlı ve tekerlekli sandalye mahkumu) tedavi bitimi 4 saat hastane kapısında “ha geldik/ha geliyoruz” diyerek sedyede beklettiniz.

YAZIKLAR OLSUN DİYORUZ.

O bu haliyle “bir oy, bir oydur” diyerek sandığa gitmiş ve ömrünü emek mücadelesine adamış bir kamu emekçisi.

SİZDEN BİR ÖZÜRÜ HAKEDİYOR.

Bilgi ve ilginize.
Metin Koçhan Elif Caca Koçhan
Haber-sen Beyoğlu Şubesi
Haber-Sen Ist AnadoluYakasi
Tükoder Atasehir

6 yorum

 1. Avatar
  YUNUS TÜRKÖLMEZ

  ATAŞEHİR BELEDİYESİNE AÇIK MEKTUP.
  Sayın Ataşehir Belediyesi Yetkilileri;
  Öyle bir yalan söyleyin, ya da mazeret uydurun ki birazcık olsun biz de inanalım.
  Size verdiğim iletişim bilgilerinden ben her aradığımda bu aileye ulaşıyorum da siz nasıl ulaşamıyorsunuz?
  Yoksa hiç aramayı denemediniz mi?
  Onu da geçtim; bari “kuyruklu yalan” üretmeyin!
  Ulaşamadık diyorsunuz ama İÇERENKÖY MAHALLE MUHTARINI konuyu bir de mağduriyet yaşattığınız aileden dinleyelim diye evine gönderiyorsunuz.
  Yoksa “beni Belediye Sağlık İşlerinden yerinde inceleme/dinleme için gönderdiler” diye muhtar mı kendine rol biçti, ya da yalan söyledi; ki biz muhtarımızın doğru söylediğine inanıyoruz.
  Sosyal medya hesabına bakan sayın ilgili, bu durumda “ya sizi yanıltıyorlar” ya da bu işte kusurlu olan birimle birlikte “olayı geçiştirmeye” çalıştırıyorsunuz.
  Bu durumun belediyenize itibar kaybettirdiğini ve daha da kaybettireceğini ya düşünmüyorsunuz, ya da umursamıyor musunuz.

  Her iki halde de CHP’nin daha yeni belirlediği “Belediyecilikte Yedi İlke” prensiplerini ve İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun DİLİYLE, TIRNAĞIYLA, SAMİMİ ÜSLUBUYLA ve tüm demokrasi güçlerinin katkısıyla yarattığı olumlu havayı yıkmak-zedelemek için bir duyarsızlık içindesiniz.
  Mağdur arkadaşımızı, aileyi bırakınız bir üst yetkilinin arayıp özür dilemesini veya ziyaret etmesini, Sağlık İşleri Yetkilinizde mi arayıp;
  Size yaşattığımız gecikme hiç hoş olmamış, özür dileriz; bundan sonra ne size, ne de başka bir Ataşehir’li sakinimiz böylesi gecikmelerin yaşatılmaması, hoş olmayan durumların oluşmaması için gerekli tedbirleri alacağız.
  Araç görevlendirme ve görevin ifasını takip için daha yetkin bir çalışma düzeni oluşturmaya çalışacağız.
  Sağlıklı günler ya da iyi bayramlar
  ” vb. bir şeyler söyleyemez miydi.

  Size son olarak şunu bildiririm ki sizden bir özür gelene kadar sosyal medyada hizmet anlayışınızda ki bu duyarsızlık ve baştan savma tutumunuzu dile getirmeye devam edeceğim.
  Merak ediyorsanız gerek mağdur arkadaşımızın facebook hesabından, gerekse benim facebook hesabımdan ve buradan yapılan paylaşımları takip edebilirsiniz.

  NOT: Yukarıdaki bu metin kendilerine yaşanılan durumun bildirilmesinden sonra bir önceki paylaşımda sizlere aktardığım gibi Ataşehir Belediyesinden gelen mağdur arkadaşımızın iletişim bilgilerinin istenmesi nedeniyle verdiğim cevaba dün yaptıkları dönüş mesajlarına verdiğim cevabı/tepkiyi (mesajın cevabı olarak) içermektedir.
  Gelen mesaj:
  Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden tarafınıza ulaşılamadı. Dilerseniz konuyla ilgili 0216 570 50 00’ı arayarak Sağlık İşleri Müdürlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler.
  Metin Koçhan Elif Caca Koçhan Hasan Arıcan Ayse Güzeldere Şehriban Sevim Zeynel Karahan Hüseyin Karakaş İsmail Çınar Ismail Karakuş
  Bu mesaj Metin Koçhan arkadaşımızın yaşadıklarına sahip çıkmak ve dayanışmak adına bir paylaşımdır.
  Onun başta Tüm Haber – Sen ve Haber -Sen’den arkadaşları ve dostları olmak üzere bir destek çağrısıdır. Paylaşım için takdir kendilerinindir.
  ATAŞEHİR BELEDİYESİ BU SESİ DUYANA KADAR BU TALEP CANLI KALACAK DİYORUM.
  Saygılarımla.

  Zorunlu EK AÇIKLAMA. İlk gönderdiğim iletişim bilgilerinde hem Elif arkadaşın, hem de Metin arkadaşın telefon numaralarını bildirmiştim. Metin arkadaşımızın iletişim bilgisi ilk bildirimde bir numara hatalı idi. Doğrusunu da, düzeltilmiş halini de tekrar verdim.
  Elif’in iletişim bilgileri doğrudur.

 2. Avatar

  Aynısı bana oldu annemi ptt hastanesinden eve getirmek için atasehir belediyesi ambulans servisine başvurduk çıkış işlemleri bitince arayın dediler aradık geliyoruz filan derken 3 saat geçti.

  Araya tanimadigim hatırlı kişiler girdikten sonra 3 saat geçti ve ancak ambulans geldi. belediye bu hizmeti dışarıdan alıyor anladigim kadarıyla ama sanırım firma işini yapıyor belediyenin islerinide en sona atıyor.

  Biz 2 saat bekledikten sonra telefon ettiğimizde 7.sırada olduğumuzu öğrendik. ayıp yani normal şartlarda her biri 1 saat sürse en erken 8-10 saatte işimiz görülecek. yazıktır böyle hizmet yapacaklarına hiç yapmasınlar

  http://facebook.com/hatip.guven

 3. Avatar

  Burada olumlu olumsuz yorum yapan tanıdığım tanmaıdığım arkadaşlar ne haberi paylaşan bizlere nede belediye yönetici ve çalışanlarına lütfen hakaret içeren yorumda bulunmayın.
  Bizim derdimiz Ataşehir’de veya göreve geldikleri her yerde ayrım yapmadan herkese ihtiyacı oranında imkanları doğru yönlendirerek hizmet vermek zorunluluğudur. Bunu vadederek o görevlere seçilmişlerdir gereğini yerine getirmek durumundadırlar. Burada bir keyfiyet değil mecburiyet söz konusudur. Kaldı ki söz konusu kişi kendi imkanları el verse böyle bir talepte bulunmayacak kadar onurlu bir insandır. Biz kendisi ile mücadele yoldaşıyız mağduriyetine göz yumamayız.
  Özel olarak cevap vermek istemesem de babadan atadan bu yana oy verdiğimiz içinde mücadele ettiğimiz her türlü destek ve emeği verdiğimiz partimizden belediyemizden bu kadarcık keyfî ve çıkar içermeyen bir hizmeti beklemek bırakın partili olmayı sıradan bir vatandaş olarak da hakkımız olduğuna inanıyorum.
  Yukarıda ki haksız eleştirileri kabul etmiyorum. Aynı sorunla karşılaştıklarında kendilerinin nasıl bir dil kullanacağı burada açığa çıkıyor.
  Derdimiz bu günden yarına iktidarda kalmanın temeleni sağlam atma örmeğidir
  Sağduyu ile sağlıcakla sağlıklı kalın.

 4. Avatar

  Ataşehir’de güzel şeylerde oluyor denilecek bir davranış örneği. Ataşehir Belediyesi’ nin gerekli birimleri sessizliğini korurken İÇERENKÖY MAHALE MUHTARI Sayın SIRMA DOĞRU ve arkadaşları dün Hastayı ziyaret ederek sorunlarını dinlediğini, üzüntülerini dile getirdiğini duyunca sevindim.
  “BUNDAN SONRA ELİNDEN GELENLERİ YAPACAKLARINI” belirterek duyarlılığını gösterdi kendisine teşekkür ediyorum.

 5. Haber Merkezi

  ATAŞEHİR BELEDİYESİNDEN GELEN BİR MESAJI DA SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUZ

  “Bilgiler için teşekkür ederiz. Gerekli araştırmaların yapılabilmesi için Sağlık İşleri Müdürlüğümüz ile konuyu ivedilikle paylaşıyoruz. Bahse konu vatandaşımız ile yetkililerimiz iletişime geçecektir. Tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Sevgiler.”

  Biz bu mesaja dayanarak Mağdur vatandaşı aradık fakat gelen giden yok arayan soran yok dediler. üzüldük

 6. Haber Merkezi

  Bu konu gerçekten ciddi ve üzücü. Belediyemizin bir biriminden böyle bir çürük kokusu olması rahatsızlık veriyor. Sosyal medyaya bu olayın yansıması duyarlılığın bir ürünüdür.
  Ataşehir belediyesinin ilgili birimi halen bu konuda gerekli girişimde bulunmamıştır.
  Mağdur olan arkadaşımız aranmamış ve sorunla ilgili gerekli işlemler yapılmamıştır.
  Belediyenin Mağdur vatandaşın telefonunu alması da sadece bir yasak savma gibi görünüyor.

  Ataşehir Belediyesi Sağlık müdürünü duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bu belediye sosyal adalet ve insan özlü bir belediyedir. Kamuoyu adına bir açıklıma bekliyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Wuhan, küresel korona virüs ölümleri 724’e ulaştı Çin ‘savaş koşulları’ ile karşı karşıya

Dünya genelinde 34.500'den fazla insan enfekte olmuş, Çin'in büyük çoğunluğu ve bunların üçte ikisi Wuhan ve çevresindeki Hubei eyaletinde. Çin anakarasında ikisi dışında ikisi olmak üzere 724 ölüm meydana geldi .