Anasayfa / İNSAN / Sokaklar Tehlike Saçıyor. Yöneticiler Uyuyor

Sokaklar Tehlike Saçıyor. Yöneticiler Uyuyor

Kentte yaşam kent bilinciyle oluşur. Çevreye karşı duyarlı olmayan kişi öncelikle kendi yaşam kaynaklarına ihanet eder. Vatandaşlık bilinci toplumsal yaşam kurallarını da beraber getirir.

Doğayı korumak kadar sokaklarımızı korumakta bizim kültürel seviyemizi gösterir.

Bazen Kentimizin sokaklarında dolaşırken utanarak dolaşıyoruz. Bazı sokaklar çöp yığınlarına dönüşmüş. Savaştan çıkmış bir ülke gibi her yanımız harabe gibi.

İçerenköy  Yeniyol  Telekom’un bulunduğu BUKET   SOKAKtan içeri girdiğinizde Kaldırıma çıkmış kamyonlar mı dersiniz, Evlerini tamir etme adında binaların içini yıkıp hafriyatlarını sokaklara kaldırımlara dökenler mi dersiniz, çöp konteynerlerinin çevresindeki çöpler mi dersiniz bir vahşet.

15-20 gündür hiç belediye yetkilisi bu sokaktan hiç mi geçmedi? Hiçbir vatandaş bu nedir  kaldırımları kirletme hakkını kimden alıyorsunuz dedi mi  bilemiyoruz.

Kentimizde yaşayan insanların çevresine karşı sorumlulukları vardır

 • Evinde bir duvar yıkacaksa veya tamirat yapacaksa mutlaka binadan izin almalıdır ve Yerel Belediye yetkililerden bilir kişiye danışmalıdır. Bilirkişi izni olmadan bina içinde yıkım işleri yapmamalıdır.

ÇÜNKÜ: Yaşadığımız kent deprem riski taşımaktadır. Her binanın kendi statiği vardır. Yanlış bir uygulama binanın zayıflamasına ve yıkılmasına neden olabilir.

 • Bina içinde yapılacak tadilat sırasında su boruları elektrik tesisatları rast gele döşenemez. Suyun ve elektriğin kaldıracağı taşıyacağı sınır aşılırsa elektrik kontaklarına ve yangınlara neden olabilir.
 • Kaldırımlar insanlar sokaklarında geçişleri sağlayan ve herkesin ortak kullanım alanlarıdır. Buraları kimse işgal edemez, kendi mülkiyeti gibi kesinlikle kullanamaz. Hafriyat alanı gibi değerlendiremez. Kaldırımlara araç park edemez. Kafasına göre kazı yapamaz. Belediye yetkililerin bu davranışlara izin vermesi halinde suç ortağı olur.
 • Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın yürüme alanları kaldırımlar kesinlikle kapatılamaz.

ACİL OLARAK ATAŞEHİR BELEDİYE YETKİLLERİNİN SORUNA EL KOYMASINI VE BUKET SOKAK’taki hafriyatları kaldırmasını talep ediyoruz

 

 

Bir yorum

 1. Avatar
  Kerem Can Yılmaz

  20 gün sonra İçerenköy Yeniyol Sokaktaki hafriyat dün kaldırılmış.
  Artık kaldırımdan yürünebiliyor.

  Ataşehir Belediyesi mi Yoksa sokağı kirletip işgal eden kişilerce mi temizlendi bilinmiyor.
  Bu konuda önlem alınması ve vatandaşların duyarlı olması çok önemli

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Wuhan, küresel korona virüs ölümleri 724’e ulaştı Çin ‘savaş koşulları’ ile karşı karşıya

Dünya genelinde 34.500'den fazla insan enfekte olmuş, Çin'in büyük çoğunluğu ve bunların üçte ikisi Wuhan ve çevresindeki Hubei eyaletinde. Çin anakarasında ikisi dışında ikisi olmak üzere 724 ölüm meydana geldi .