Anasayfa / Kent ve Yaşam / Genel / Kartal Yavuz Selim Devlet hastanesi yıkılıyor sessiz kalma

Kartal Yavuz Selim Devlet hastanesi yıkılıyor sessiz kalma

Kartal Halki Hastanesiz Bırakılıyor!
Yavuz Selim Devlet hastanesi hiçbir hazırlık yapılmadan yıkılıyor. Hastanemiz, içinde olduğu alan riskli bölge ilan edildiği için yıkılacak. Ancak onbinlerce insanın hizmet aldığı bir hastane hiçbir hazırlık yapılmadan kilometrelerce uzaklıktaki bir bölgeye, Tuzlaya taşınıyor. Üstelik birçoğumuzun haberi bile olmadan.
Başta yaşlılar, çocuklar ve engelliler olmak üzere Kartallilar için sağlık hizmetine ulaşmak bundan sonra daha zor hale gelecek.
Sağlık hizmeti hakkımız kara ve ranta kurban ediliyor. Bir yandan hastane yerine yapılacak binalarla yeni rant kapıları açılıyor diger yandan da şehir hastanelerine hasta garanti ediliyor.

AKP hükümeti adına şehir hastanesi verdigi projeyle sağlık alanını tümüyle ticarilestiriyor. Devlet hastaneleri kapatılarak hastalar şehir hastanelerine gitmek mecburiyetinde bırakılıyor.

Bizler müşteri değil yurttaşız. Sağlık hakkımızın kara ve ranta kurban edilmesini istemiyoruz. Yavuz Selim Devlet hastanesini Kartalda bir binada hizmete devam etmesini istiyoruz. Bu talebimiz karşılanana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Tüm Kartal’lıları bu haklı mücadelemize destek vermeye çağırıyoruz.

27 EYLÜL 2017 Çarşamba saat 13:00 de hastane önünde gerçekleştireceğimiz basın açıklamasına tüm halkımız davetlidir.

TÜKODER /KENT SAVUNMASI

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Bakteri üremiş etleri çamaşırsuyu ile yıkayıp satıyorlar

Türkiye’de yılda 360 bin ton tüketilen dönerde üreticiler, sektörde yüzde 85’e ulaşan ...