Anasayfa / İNSAN / İŞSİZ GENÇ BİR KIZIMIZ DAHA İNTİHAR ETTİ

İŞSİZ GENÇ BİR KIZIMIZ DAHA İNTİHAR ETTİ

Ülkemizin kayıp gençliği

Bir üniversite öğrencisi daha intihar etti. Açtı, İşsizdi, Çaresizdi.

Bazılarımız açlık yoksulluk edebiyatı yapma rekorları kırmaya devam etsinler. ”Çocuklar bizim çocuklar” ”,bizim gençler” nutukları ata dursunlar.. Beyler bizim çocuklarımız ölüyor, işsizlikten can çekişiyor.İşsiz ve umutsuz gençlerimizin sayısı milyonları geçti.

Kentlerimizde umutsuzlukları katık ederek kaldırımları aşındıran gençlerimizin gelecekleri ellerinden alındı. “Vatan millet sakarya” diyerek çocuklarımız savaş meydanlarına sürülüyor.

Üniversitelerin içleri boşaltıldı. Şirketleri kurtarma operasyonları yapılarken çocuklarımızın yemek paralarına göz dikildi. Açız diyen öğrencilere cop haşlama sunuldu.

Ve bir çocuğumuz cebimde 1 liram var açım dedi ve yaşamına son verdi.

Birkaç aydır geçim sıkıntısı, borçlar ve işsizlik nedeniyle arka arkaya intiharlar yaşanıyor. Maaşlara gelen zamların tüketim ürünlerine gelen zamlardan az olması, istihdam yetersizliği gibi nedenlerle pek çok aile açlık sınırının altında bir yaşam sürüyor. Ekonomi bu durumdayken işverenler de istihdam yaratamıyor. Bu nedenlerle yaşanan intiharlar ise aslında toplumu yöneten devletlerin önlem almasını gerektiren bir toplumsal sorun haline dönüşmüş durumda. Geçtiğimiz yıl maalesef pek çok ailenin ve pek çok kişinin intihar haberini yazdık, okuduk. Bu yıl ise gencecik bir üniversite öğrencisi olan Sibel Ünli yaşamına son verdi.

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’den haber alamayan ailesi 3 gün önce Ünli hakkında kayıp başvurusunda bulunmuştu

Yiyecek yemeği, çalışacak bir işi yoktu. Bakmak zorunda olduğu hasta bir annesi vardı. Epilepsi hastası Sibel Ünli çaresizlik içinde intihar etti. Copladığınız öğrencilerden biriydi….

“Gidecek yerim yok, yaşanmaya değer bir hayatım da” diye attı son tweetini…
Yeni yıldan tek dileği iş bulabilmekti.
Yemekhane kartında sadece 1 Lirası kalmıştı.
Bir gece yarısı kendisini Samatya kıyısından soğuk ve karanlık sulara bıraktı.
Açtı…
20 yaşındaydı

Sibel bazı geceler bir dernekle birlikte, Taksim’de sokakta yaşayanlara çorba dağıtıyordu.

Edebiyat 3.sınıf öğrencisi. Fransa’da geçinemeyen üniversite öğrencisinin intiharında ülke ayaklanmıştı. Kimseler tartışmayacak mı?

Kendine aydınım demokratım diyen beyler bayanlar.. Siz rant kapılarını aşındıra durun. Muhalefetteyen yalana makam elde edince  talana ,dostlarınızı yol arkadaşlarınızı sata durun .

Ve siz koltuk sevdasıyla uğraşa durun çocuklarımız ölmeye ,tecavüze uğramaya devam etsin.

İnsanlığımdan utanıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Tunceli Belediyesi’nin hesaplarına haciz konuldu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Tunceli İl Müdürlüğü tarafından Tunceli Belediyesi’nin borçlarından kaynaklı maaş, vergi, resim, harç hesaplarına haciz konuldu. Bankalar tarafından belediye hesapları bloke edildi.