Anasayfa / Etkinlikler / Anasayfa / İçişleri Bakanından İmamoğlu’na tehdit. Kayyum atama

İçişleri Bakanından İmamoğlu’na tehdit. Kayyum atama

İSTANBUL ÜZERİNDE KARA BULUTLAR GEZİYOR.

KAYYUM ATANARAK ÜLKE YENİ BİR KAOSA SÜRÜKLENMEK İSTENİYOR

İstanbul yenilgisini hazmedemeyen AKP iktidarı şimdide bunun intikamını alma peşinde. İstanbul’u beslendikleri  saray mutfağı gören iktidar top yekun saldırıya geçmiş durumda. Soyguncuların etekleri tutuştu.

Kendi yandaşlarına ve emirerlerine  Belediyeleri çalıştırmayın talimatı verdikleri herkesin bildiği bir gerçek. Şimdide İçişleri Bakanı Kollarını sıvadı. İntikam intikam diyerek tehditlerini sürdürüyor.

Dün iktidar tarafından beslenen mafya artıklarından Sedat Peker denen soysuz “ oluk oluk kan akıtacağız.” Diyerek tehditler savururken sırtları sıvazlanırken CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu’na  eften püften bahanelerle ceza yağdırırken  şimdide İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu tehdit ediyor

Bakan Soylu’dan ‘İstanbul’a kayyum atanacak mı?‘ sorusuna yanıt: “Pazar sabahı açıklayacağım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir gazetecinin “İstanbul’a kayyum atanacak mı, pejmürde kelimesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna “Pazar sabahı açıklayacağım” yanıtını verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Soylu’ya cevap olarak “Polemiklerden nemalanmıyor um” ifadelerini kullandı.

Soylu, Bursa’da bir otelde düzenlenen “Göç Değerlendirme Toplantısında yaptığı konuşmada İmamoğlu’nun Diyarbakır ziyaretine de değinmiş; İBB Başkanı’nın görevden alınıp yerlerine kayyum atanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi belediye başkanlarını ziyaret etmesi ile ilgili “İşini yap, başımızın üzerinde yerin var ama işinin dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz. “demişti.

Bakan Soylu, Ankara’da yaptığı konuşmada ise

“İstanbul seçmeninin kendisine vermiş olduğu reyi bölücüleri meşruiyete taşımak için kullananlara sormak lazım. Esas itibari ile kendi üzerine düşen yükümlülükleri değil Türkiye’nin yıllarca canını acıtan, Türkiyeyi ekonomik, sosyal, birlik ve beraberlik konusunda sıkıntıya düşürmeye çalışan terör örgütüne, oradaki çocuklara, annelere göstermediği şefkati göstermeye çalışanlara sormak lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon’da katıldığı toplu açılış töreninde “Fatih’in emaneti olan İstanbul’a sahip çıkacağız. Bu aziz şehrin bölücü örgütün destekçilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız.” şeklinde konuşmuştu.

Ülke tehlikeli bir uçuruma doğru itiliyor. İŞİD militanlarının eylem hazırlıkları yaptığı efendileri ABD yetkililerince boşuna dile  getirilmesi tesadüf değil.

Kaostan beslenenler kolları sıvadı. Bu oyuna gelmeyin tahriklere kapılmayın. Sağ duyulu olun ve bu ülkeye sahip çıkın.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ABD’de geri sayım! Şimdiden raflar boşaltıldı kasırga geliyor

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, birkaç gün içinde Florida eyaletini vurması beklenen Dorian ...