Anasayfa / Kent ve Yaşam / Genel / EKONOMİ / EMEKLİLER HAKLARINI ARIYOR

EMEKLİLER HAKLARINI ARIYOR

Tüm Emekliler Sendikası Hak gasplarına karşı Kadıköy’de imza kampanyası başlattı. Tüm Türkiye genelinde ortak kampayalarla sizin sesiniz olmaya çalışıyorlar.

Yoğun bir ilgi var. 28 ŞUBAT  2020 Tarihinde saat 14:00 de Basın açıklaması yapılacak. “Tüm emeklileri bekliyoruz.” diyorlar

Emekliler insanca yaşamak istiyor. Yoksulluk ve ekonomik çöküntü emeklileri bunalımdan bunalıma sokuyor. Kiralarını ödeyemiyor, pazara gidemiyor. Borçla yaşamaktan perişanlar. Dünyanın en düşük emekli maaşıyla yaşam mücadelesi veriyorlar. İnsanların geçim sıkıntısı yüzünden intihar ettikleri bir dönemden geçiyoruz.

Bir yandanda saray mensupları saltanatlarına para bulmak için emeklilerin iki kuruş maaşlarına göz diktiler

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın isteği üzerine SGK’nın aldığı yeni tasarruf tedbirleri tasarısına göre, emekli maaşlarında yüzde 5 kesintiye gidileceği ve emeklilerin bayram ikramiyesinin kaldırılacağı belirtildi.

çalışanlardan da emeklilerden de hazineye zorunlu aktarım olacağı, maaşlı olan herkesin maaşlarında kesinti olacağı ve hazineye katkı sağlanacağı açıklandı.

Söz konusu habere göre, yüzde 5 sağlık kesintisi, bayram ikramiyesi iptali, kız çocuklarına babadan maaş ve maaşlardan hazineye katkı ödemeleri gelecek.

İşte bu amaçla vatandaşların tepkisi çığ gibi büyüyor. Duyarlı insanlar yaşadıkları her alanda öfke kazanlarını tutuşturmaya başladı.

Tüm Emekliler Sendikası Kadıköy’de iskele meydanında emekli maaşlarından yapılacak kesintilere karşı üç günlük imza kampanyası yürütüyor. 28 Şubat Cuma günü saat 14:00 de basın açıklaması yapacak.

Bugün başaltılan imza kampanyasına vatandaşların emeklilerin ilgisi çok yoğun. İlk gün olmasına rağmen yüzlerce imza toplandı.

Tüm sivil kuruluşları bu hak arayışı mücadelesine destek vermeye çağırıyoruz.

Tüm emekliler bulundukları her alanda ve mekanda komşularınızı, arkadaşlarınızı  bu uygulamaya karşı uyarınız. Seslerini seslerimize katmasını isteyiniz. Yoksa yarın emekli maaşlarınıza da el koyabilirler. Susmayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

19 HAZİRAN 2020 ÜLKE GÜNDEMİNDEN

19 HAZİRAN 2020 ÜLKE GÜNDEMİNDEN Bugün saat 10’da, 41 baro, Avukatlık Kanunu ...