Anasayfa / Etkinlikler / Anasayfa / CHP GENEL BAŞKANI SN.KILIÇDAROĞLU YENİ STRATEJİ VE HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

CHP GENEL BAŞKANI SN.KILIÇDAROĞLU YENİ STRATEJİ VE HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

CHP’NİN YENİ STRATEJİLERİ NE KADAR GERÇEĞE UYUYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde bir araya geldiği il başkanlarına dikkati çeken mesajlar verdi. Edinilen bilgilere göre, CHP’nin yerel seçimlerde ortaya koyduğu yeni stratejiyi anlatan Kılıçdaroğlu, “Daha önce hep kendi mahallemizde çalıştık. Artık böyle olmayacak. Özellikle ilçenizde, ilinizde CHP’ye oy çıkmayan sandıklara gidin. Sıfır oy çıkan sandıklara gidin. Oyumuzu artırmaya çalışın. Oradan partiye üye yapın” dedi.

KHM- Önce kendi tabanımıza halen umut diye bekleyen kendi taraftarlarımıza,üyelerimize sahip çıkalım sayın Başkanım. Mahallerimizde mi çalıştık  dediniz Başkanım.Hangi mahallede bir iki parti emekçisinin dışında parti yöneticileri mi vardı.Hangi Milletvekili seçildikten sonra kendi mahallerine döndü onlardan biri olduğunu hissettirdi. Boş tenekeye atılan taş misali kendimizi avutmayalım. Yıldızlara bakarak şiir yazmaya benzemiyor bunlar.

İl başkanlarından kendi bölgelerinde yardıma muhtaç aileleri tespit etmesini isteyen Kılıçdaroğlu, “Ben bu aileleri gazetelerden buluyorum. Gönül ister ki il başkanı getirsin. Ama il başkanının haberi yok. Gazeteyi de okumuyor. Bölgenizdeki kanaat önderlerini tanıyın. Onlarla buluşalım. Önemli ailelerden birisi vefat ettiğinde haber verin. Arayıp baş sağlığı dileyelim” ifadelerini kullandı.

‘Eylem’ talimatı

Kılıçdaroğlu toplantıda “Çevre eylemlerinde bundan sonra milletvekili, il başkanı değil, hiçbir CHP’li ön plana çıkmayacak. Her şeyde biz öne çıkıyoruz sivil toplum kuruluşları varlık gösteremiyor. Onlar çıksın biz onlara destek verelim. Otobüs verelim, eleman gönderelim. Açıklama yapılacaksa sivil toplum kuruluşu başkanı yapsın. Kaz Dağları’nda mücadeleyi sivil toplum örgütleri yapacak biz destek vereceğiz. Bazı barolar ‘adli yıl açılışına katılmayacağız’ dedi. Kalkıp ben açıklama yapsaydım, ‘CHP istemiyor diye katılmadılar’ olurdu. Bizim görevimiz her şeye balıklama atlamak değil. Yetkin kuruluşları desteklemek. Onların yanında olacaksınız onlarda seçimde sizin yanınızda olacak” ifadelerini kullandı.

İttifak uyarısı

İl başkanlarına, Millet İttifakının korunması uyarısında bulunan Kılıçdaroğlu, “Millet İttifakı’nı ilinizde ilçenizde güçlendirerek devam ettirin. Artık siyaset değişti, yüzde 50+1’e göre çalışmak zorundayız. Tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenin. Mesela kapıcıların sorunlarını ihmal etmeyin” dedi.

KHM- Sayın Kılıçdaroğlu’na  sormak Lazım sahi buna sizde inanıyor musunuz. Örneğin Ataşehir Belediyesi hangi sorunlarla ilgileniyor örneğin; hasta bir vatandaşı hastane önünde  8-9 saat  bekleten ambulans yetkililerine ne yaptı .Hasta aranıp sorunlarıyla ilgilenildi mi. Hayır. Kaldı ki Kapıcılarla ilgilenilsin.Belediye Başkanına   ulaşmak için badigart  koridorunu ve bürokrasiyi nasıl aşacağız.

‘Ortak dil kullanalım’

İllerdeki işsiz sayılarının düzenli olarak takip edilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, “Bir tek il başkanından veri gelmiyor.
Biz İnternetten arıyoruz. Örneğin İŞKUR 50 işçi alacak, bu ilana kaç kişi başvurdu? Bilmeniz lazım. Ben Genel Merkez’de ne yapıyorsam, ilinizde aynını yapacaksınız. Ortak dil kullanacağız. Bu süreci büyüterek Cumhurbaşkanlığı’na taşımak zorundayız. Vatandaşa karşı ön yargılardan uzak durun” mesajını verdi.

KHM- Vatandaşa karşı ön yargılardan uzak durmak için önce vatandaşa dokunmak onları hissetmek gerekiyor. Yıllardır bu konu için Bilgi İşlem Merkezi oluşturulması ve bunun için örgütlenmek gerektiği anlatıldı tık yok. Basiretsiz CHP nin dokusuna uymayan bir sürü AKP ve rakip partilere çalışan unsurlardan arınmadan bunu nasıl yapacağız. İlçe yönetimlerinin durumu içler acısı.Bulundukları kentin dokusuna yakışır o dokuyu çağdaş modern yaşanır bir kent yapmak için projeler yaratması gerekirken kendilerini bile idare edemez durumda. Onlarca delege ağasının himayesinde görüntü olsun diye bir  birine dalaşmaktan başka ne yapıyorlar.

Yakın zamanda bir Bayram geçirdik. Bu bayramda halka dokunmak için ne yapıldı.? Ataşehir örneğinde olduğu gibi bizim kız bizim oğlan çal çal oyna. Kendini var eden seçim yönetime taşıyan seçmen kitlesine yönelik kuru bir mesaj yazarak “Bayramınızı kutlarız ” dendi,ilçe binasında üyelerinin %99 olmadan bayramlaşma yapıldı. Peki Ataşehir’in gayret ve emeği ile seçilen Milletvekilleri , Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı neredeydi.. Tatil-de. Herkes bir birine küs,herkes bir uca savrulmuş. Seçim öncesi bol kepçeden verilen vaatler nerede.Halkın önem verdiği özel anlarda yanında olmayan kibir abidesi bürokratlarla mı iktidara yürüyeceğiz. 

  • Bu mantıklamı %50+1 hedefleniyor sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu.
  • Her ilçede acil olarak bir BİLGİ İŞLEM MERKEZİ Kurulmalı. Her Kentin röntgeni çekilmeli.
  • 10 Yıl önce hazırladığımız bir projemiz vardı dileyen birime ulaştırabiliriz. Tabi ciddiye almak gibi bir düşünce varsa

KUSURA BAKMAYIN YALAKALIK YAĞCILIK YAPIP ALKIŞLA MAYACAĞIZ

BU SÖZLERİNİZİ BİZ  HEP SÖYLÜYORUZ..

LAF OONLARDAN  ETRAFINIZDA YETER DERECEDE VAR.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

19 HAZİRAN 2020 ÜLKE GÜNDEMİNDEN

19 HAZİRAN 2020 ÜLKE GÜNDEMİNDEN Bugün saat 10’da, 41 baro, Avukatlık Kanunu ...