Anasayfa / İNSAN / CHP ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI KADIN CİNAYETLERİ BASIN BİLDİRİSİ

CHP ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI KADIN CİNAYETLERİ BASIN BİLDİRİSİ

 

CİNAYETLERİ DURDURUN KADIN VE ÇOCUK CİNAYETLERİNE SON VERİN

Türkiye’de kadına şiddet özellikle son yıllarda büyük oranda artış gösterdi.

Kadın cinayeti haberleri ise hemen hemen her gün karşımıza çıkıyor. Kadına yönelik şiddette tablo bu kadar ağırken, cezai yaptırımların ağırlaştırılması da uzun zamandır gündemde.Politikacaların dillerinde sadece sakız olmuş bir oyalama oyuncağı.

Bazı göstermelik önlemler alınsa da maalesef cezalar  caydırıcı değil, hatta teşvik edici. Cinayet işleyenler kadınlarımıza şiddet uygulayanlar korunmakla kalmıyor adeta yaptıkları meşruymuş gibi sırtları sıvanıyor. Çocuk tecavüzleri diz boyu.

Bu nedenle kadına yönelik şiddet haberleri sosyal medyada sık sık gündem oluyor.

Şiddet gören, öldürülen kadınların aileleri, arkadaşları, yakınları sosyal medya üzerinden kamuoyu yaratıp destek bulmaya çalışıyorlar. Sivil Toplum kuruluşları yetersiz kalıyor. Muhalefet partileri  sorunu çözecek adımlar atmada yetersiz kalıyor.

Geçtiğimiz günlerde ise yine bir kadın eski eşi tarafından küçük kızının gözleri önünde öldürüldü. Bununla ilgili CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı olayları kınayan bir bildiri ile tepkilerini dile getirdi.

100 kişiye yakın partili basın açılamasında çeşitli protesto pankartlarıyla AKP’yi onlardan kaynaklı cinayetleri  protesto edip dağıldı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

19 HAZİRAN 2020 ÜLKE GÜNDEMİNDEN

19 HAZİRAN 2020 ÜLKE GÜNDEMİNDEN Bugün saat 10’da, 41 baro, Avukatlık Kanunu ...